Post image for Fryzury dla yorka

Fryzury dla yorka

przez Aneta na 28 września 2011

Zastanawiasz się, jaką fryzurę wybrać dla Twojego ukochanego yorka, żeby wyglądał ładnie lub zabawnie, a przy tym było mu wygodnie? Podpowiadamy kilka możliwości, które pozwolą zaoszczędzić Ci czas, poświęcony na pielęgnację psa.

Źródło: www.strzyzenie.pl

Najbardziej popularna fryzura dla yorka to podcięcie na tzw. szczeniaczka: sierść jest dość krótka (ok. 2 -3 cm) i pozostaje lekko rozczochrana, co dodaje psu uroku. Włosy na czubku głowy także można przyciąć lub też ściągnąć gumką i ozdobić kolorową spinką lub kokardką, tworząc popularną kitkę. Ta fryzura jest przede wszystkim bardzo wygodna dla samego psa i zarazem sprawia, że wyglądem przypomina sympatyczną futrzastą maskotkę.

Źródło: www.york-fryzjer.pl

Inną opcją jest fryzura na westa, wzorowana na wyglądzie west highland white teriera. Sierść na grzbiecie i szyi przycięta jest krócej, natomiast wydłuża się na bokach, zaś na brzuchu i nogach tworzy jeszcze dłuższy „fartuszek”. Włosy na głowie przycięte są podobnie jak u teriera, tworząc równą, futerkową otoczkę. Jest to oryginalna fryzurka, która staje się ostatnio coraz bardziej popularna.

Źródło: www.york-fryzjer.pl

Kolejną propozycją jest fryzura na sznaucera, również bardzo rozpowszechniona i zarazem najprostsza do wykonania. Włosy na tułowiu są krótko przystrzyżone, natomiast sierść na nogach pozostaje nieco dłuższa, tworząc tzw. kolumienki. Często podcina się również włosy na głowie, pozostawiając charakterystyczną bródkę lub grzywkę. W odróżnieniu od poprzedniej fryzury, „fartuszek” na brzuchu jest krótki. W tym uczesaniu również będzie naszemu pieskowi bardzo wygodnie.

Źródło: www.york-fryzjer.pl

Można oczywiście zdecydować na pozostawienie długiej fryzury dla yorka, jest to jednak rozwiązanie raczej dla psów wystawowych. Dla samych yorków długie, spływające do ziemi włosy są dość niewygodne, zwłaszcza podczas spacerów czy biegania po dworze (nie mówiąc już o pobrudzeniu gęstej sierści np. podczas deszczu). Natomiast od właściciela taka fryzura wymaga nieustannej pielęgnacji, czesania, a nawet podwiązywania włosów, żeby się nie brudziły i nie plątały. Jej utrzymanie jest naprawdę czasochłonne, wymaga profesjonalizmu i częstych wizyt u fryzjera. Jeśli jednak chcemy, żeby nasz pies prezentował się elegancko w nieco dłuższej sierści, zdecydujmy się na tzw. „paryżankę”, zostawiając dłuższe włosy na pyszczku, a podcinając je nieco na całej długości tułowia, żeby naszemu pieszczochowi chodziło się dobrze i wygodnie.

Previous post:

Next post: